Bültenler

Teknoloji Bilançoları Öncesi Borsalar Artıda Açıldı

October 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknoloji Bilançoları Öncesi Borsalar Artıda Açıldı

Yatırımcıların yeni bilançolara odaklandığı ve Hazine tahvili getirilerindeki son hareketleri izlediği salı gününe borsalar yeşilde başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,51%, S&P 500 0,56% ve Nasdaq 0,40% yükseldi. 

📍 Ne Oldu?

Teknoloji devleri Alphabet (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) piyasa kapandıktan sonra bilançolarını açıklaması beklenen şirketler arasında yer alıyor. 

Yaklaşık 150 S&P 500 şirketi bu hafta, Wall Street’in beklediğinden daha iyi geçen bir bilanço sezonunun son ayağında rakamlarını açıklayacak. FactSet’e göre, S&P 500 şirketlerinin yaklaşık 19%’u hâlihazırda bilançolarını açıkladı. Bu şirketlerin dörtte üçü analistlerin beklentilerini aşan rakamlar elde etti.

Wall Street karışık bir seans geçirirken, yatırımcılar bu seviyenin altına düşmeden önce 5%’in üzerine çıkan ABD 10 yıllık Hazine tahvili getirisini izlemeye devam ediyor. Son haftalarda yükselen getiriler, ekonominin genel durumuna ilişkin endişeleri artırdı ve hisse piyasasına baskı yaptı. 

👀 Ne Dediler? 

U.S. Bank Asset Management stratejisti Terry Sandven, “Hisseler, kalıcı enflasyon ve daha uzun süre daha yüksek faiz oranları göz önüne alındığında, geri çekilme modunda olmak için yatay bir eğilim gösteriyor.” diyor ve ufukta resesyonun görülmeye devam ettiğini belirtiyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Spotify (SPOT) hisseleri, şirketin beklentileri aşan üçüncü çeyrek bilançosuyla 8%’e yakın yükseldi. Şirket gelirleri tahminlere paralel gelirken, Spotify aylık aktif kullanıcı sayısının dördüncü çeyrekte 600 milyonu geçmesini beklediğini söyledi. 

RTX (RTX), konsensüs analist beklentilerinin üzerinde açıkladığı kâr ve geliriyle 6% değer kazandı.

Teknoloji Bilançoları Öncesi Borsalar Artıda Açıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC