Al Sinyali Veren Hisseler

Teknik Strateji: Tesla Hisseleri 100 Dolara Düştüğünde AL Sinyali Verebilir!

January 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknik Strateji: Tesla Hisseleri 100 Dolara Düştüğünde AL Sinyali Verebilir!

Geçtiğimiz kasım ayında Tesla (TSLA) hisselerinin 106 dolar seviyesine düşebileceği yönünde bir tahminde bulunan Fundstrat teknik stratejisti Mark Newton, elektrikli araç üreticisinin 100 dolara yaklaşması durumunda alım fırsatı olabileceğini açıkladı.

Newton, Tesla hisselerinin bu ayın sonuna kadar güncel fiyatından daha aşağılara inmesini bekliyor.

● Çarşamba günü CNBC’ye bir röportaj veren Newton, “Hissenin ay sonuna kadar 100 dolara düşmesi benim alım tavsiyesinde bulunmam açısından yeterli bir sebep olur. Ardından TSLA’da çok keskin bir yükseliş bekleyebiliriz. Ama yine de o günün geldiğini düşünmek için henüz erken olduğu kanaatindeyim. Şu anki fiyat üzerinden TSLA’da bir alıcı değilim.” ifadelerini kullandı. 

● Konuşmasına devam eden Newton, “Ay sonu itibarıyla Tesla’nın bilançosuna baktığımda bazı fırsatlar göreceğime inanıyorum. Hissenin yaklaşık 10% daha düşmesi çok iyi bir risk / ödül oranı sağlayacak ve ardından TSLA’da 30-50% bandında bir yükseliş olmasını bekleyeceğim.”

● “Orta vadeli yatırımcılar yönünden değerlendirdiğimizde ise çok daha büyük bir yükseliş rallisine başlayacağımızı düşünebilmek için TSLA’nın sert düşüşe geçtiği 206 dolar seviyesinin üzerine çıkmamız gerekiyor ve bu da neredeyse ikiye katlaması anlamına geliyor.” dedi.

Teknik Strateji: Tesla Hisseleri 100 Dolara Düştüğünde AL Sinyali Verebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha