Borsa Haberleri

Teknik Analize Göre Tesla’nın Yükselişi Sonlanabilir – BTIG

February 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Teknik Analize Göre Tesla’nın Yükselişi Sonlanabilir – BTIG

BTIG’nin yaptığı teknik analize göre, Tesla (TSLA)’nın 2023’e başlarken gerçekleştirdiği müthiş çıkışa biraz mola vermenin zamanı geldi.

● Sürpriz sayılabilecek bu yükseliş teknik göstergeleri test etmeye başlıyor ve “rallinin büyük ölçüde normal seyrini izlediğine” inanıldığı için hızını kaybedebilir.

● Görüşlerini paylaşan analist Krinsky, “210-225 aralığının çok güçlü bir direnç noktası olduğunu düşünüyoruz. Bu nokta Şubat, Mayıs ve Haziran 2022’de kaydedilen seviyelerde. Bu seviyedeki işlem hacmi çok yüksek olduğundan, hisseyi elden çıkaranların sayısı fazla olabilir.” ifadelerini kullandı.

● Analiste göre, 2021 sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 77 olan günlük RSI değeri (Göreceli Güç Endeksi), otomobil üreticisinin hisselerinde durulma zamanının geldiğini gösteriyor olabilir.

● “Hisse konusunda iyimser düşünüyorsanız bu seviyeler güvenli sınırın ötesinde görünüyor.”

Teknik Analize Göre Tesla’nın Yükselişi Sonlanabilir - BTIG

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha