Borsa Haberleri

Tekfen Holding, Şirket Satın Alımına İlişkin Sözleşme İmzaladı

Tekfen Holding, Şirket Satın Alımına İlişkin Sözleşme İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Tekfen Holding (TKFEN), Balıkesir’de bulunan 9,6 MW kurulu güç ve 14,4 MW üretim lisansına sahip Babadağ Elektrik Üretim Sanayi şirketini satın almak için sözleşme imzaladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre anlaşma kapsamında söz konusu şirket hisselerinin tamamı 17 milyon dolar bedel karşılığında alınacak.

Yapılan açıklamada “Devir bedeli, pay devir sözleşmesi çerçevesinde kapanış tarihinde hesaplanacak net borçluluk hesaplamasına tabi olarak belirlenecektir” ifadeleri yer aldı.

Satın almanın, Rekabet Kurumu ve gerekli tüm yasal izinlerin alınması dahil ön koşullarının gerçekleşmesi sonrasında tamamlanacağı ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP