Borsa Yorumları

TD Cowen’ın Favori Çip Hisseleri!

April 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
TD Cowen’ın Favori Çip Hisseleri!

Bilanço sezonu başlarken TD Cowen’a göre bazı çip hisseleri yatırımcılar için çekici alım fırsatları sunuyor. 

TD Cowen analisti Krish Sankar’ın listesindeki hisseler: ASML (ASML), Applied Materials (AMAT), Lam Research (LRCX) ve Teradyne (TER).

Sankar, bu hisselere “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu vermiş. 12 aylık ortalama hedef fiyatları ise ASML için 825 dolar, Applied Materials içi 145 dolar, Lam Research için 550 dolar ve Teradyne için 115 dolar. 

Ne dedi?: ASML’in taş baskı alanında “teknolojik liderlerden” biri olarak tanımlayan Sankar, şirketin Intel (INTC) ve Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) tarafından inşa edilen yeni fabrikalardan da faydalanacağı konusunda oldukça iyimser.

Applied Materials’ın “şirketin hizmetler segmentindeki büyümeyle desteklenen çeşitlenmiş portföyünden” olumlu sonuçlar alacağını düşünen Sankar, ayrıca imalat maliyetleri düştükçe şirketin kârlılığında da artış bekliyor. 

Sankar, Lam Research performansının bellek pazarı daha ileri teknolojilere doğru ilerledikçe güçleneceğini düşünüyor ve Teradyne’ın endüstriyel otomasyon müşterilerine verdiği hizmetle büyüdüğünü belirtiyor. 

TD Cowen’ın Favori Çip Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s