Borsa Haberleri

TCMB’nin Sürpriz Kararı Sonrası Bankacılık Endeksi’nde Hızlı Yükseliş!

Mart 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
TCMB’nin Sürpriz Kararı Sonrası Bankacılık Endeksi’nde Hızlı Yükseliş!

Borsa İstanbul’da bankacılık endeksi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) sürpriz faiz kararı sonrası yükselişe geçti.

Bankacılık endeksindeki artış 4%’ye yakalaşırken, saat 15.15 itibarıyla 10.514,82 puandan işlem görüyor. BIST 100 endeksi ise aynı dakikalarda 1,83% artış ve 9.119,34 puanda seyrediyor.

TCMB’den Sürpriz Karar

TCMB mart ayı Para Politikası (PPK) toplantısında faizi 45%’den 500 baz puan artışla, 50%’ye yükseltti. Piyasalarda TCMB’nin faiz kararına ilişkin medyan beklenti, faizin sabit tutulacağı yönündeydi.

Karar metninde ise faiz artışının gerekçesi olarak aylık enflasyon görünümündeki bozulma işaret edilirken, bozulmanın devam etmesi durumunda ilave sıkılaştırma adımlarının atılacağı mesajı verildi.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti