Borsa Haberleri

Tav Havalimanları’nın Hizmet Verdiği Yolcu Sayısı 19% Artı

May 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tav Havalimanları’nın Hizmet Verdiği Yolcu Sayısı 19% Artı

Tav Havalimanları (TAVHL), 2024 nisan ayı yatırımcı bültenini ilan etti. Yayımlanan bültene göre 2024’te şimdiye kadar hizmet verilen yolcu 2023’e göre 19% artış gösterdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2024’te dış hat yolcu sayısı 2023’e göre 22% arttı. Antalya dış hat yolcu sayısı 2023’e göre 14%, Ankara dış hat yolcu sayısı 38%, İzmir dış hat yolcu sayısı 29%, Almatı dış hat yolcu sayısı da 31% artış kaydetti.

Ankara dış hat yolcu sayısındaki büyümeye Ajet ve Pegasus’un (PGSUS) katkı verdiği bildirilen açıklamada, İzmir dış hat yolcu sayısındaki büyümeye de katkının Pegasus ve Sunexpress’ten geldiği belirtildi.

Kapasite Yatırımları Takvime Uygun İlerliyor

Şirket yaptığı açıklamada Almatı, Antalya ve Ankara’da yürütmekte olduğu kapasite artırım yatırımlarının ise planlanan takvime uygun ilerlediğini açıkladı.

Buna göre yatırımların, Almatı Havalimanı’nda Haziran 2024’te, Antalya Havalimanı’nda 2025’in ilk çeyreğinde ve Esenboğa’da ise 2025 yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.

Tav Havalimanları'nın Hizmet Verdiği Yolcu Sayısı 19% Artı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP