Borsa Haberleri

Tatlıpınar Enerji (TATEN), Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji’nin Paylarının 30%’unu Aldı

February 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Tatlıpınar Enerji (TATEN), Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji’nin Paylarının 30%’unu Aldı

Tatlıpınar Enerji (TATEN), çatı yenilenebilir enerji şirketi olma hedefi kapsamında Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji Yatırım Holding’in sermayesinin 25%’ini temsil eden imtiyazlı ve toplam sermayenin 5%’lik kısmını temsil eden imtiyazsız paylarını satın aldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından yapılan değerlemede Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji’nin 100%’lük hisse değerinin 122,4 milyon dolar olarak tespit edildiği ifade edildi.

Ayrıca söz konusu bedele 20% iskonto uygulanarak, iskontolu fiyat üzerinden satın alma bedeli belirlenildiği de ifade edildi.

Devir Bedeli 214,09 Milyon TL

25 Aralık’ta Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji’nin 22,5%’ini temsil eden ve tamamı imtiyazlı olan paylarının, Tatlıpınar’a devrinin tamalandığı hatırlatılan açıklamada, 1 Şubat itibarıyla Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji Yatırım’ın sermayesinin 7,5%’lik kısmını temsil eden payların (2,5%’lik kısmı imtiyazlı) devri 214,09 milyon TL bedelle devir alındığı belirtildi.

İşlemlerin ardından Tatlı Pınar’ın, Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji’nin 25%’i imtiyazlı, 5%’i imtiyazsız olmak üzere 30%’unu temsil eden paylara sahip olduğu açıklandı.

Tatlıpınar Enerji (TATEN), Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji'nin Paylarının 30%'unu Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP