Borsa Haberleri

Tatlıpınar Enerji: Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Projelerine Girebiliriz

Tatlıpınar Enerji: Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Projelerine Girebiliriz
Google News Icon Takip Et

Tatlıpınar Enerji (TATEN) CEO’su Burak Kutluğ, şirketin elektrikli araç şarj istasyonları konusundaki planlarını açıkladı.

Kutluğ, elektrikli araç şarj istasyonlarına ilişkin olarak sektörde konsolidasyon olacağını düşündüklerini ve bu alanda doğru pozisyon almak istediklerini ifade etti. Kutluğ, önümüzdeki dönemlerde bazı işbirlikleriyle şarj istasyonları projelerine girebileceklerini ifade etti.

Tatlıpınar Enerji’nin Balıkesir yatırımının üçünce çeyrekte devreye alınacağını belirten Kutluğ, Bursa ve Yalova projeleri için ise finansman görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi. Kutluğ ayrıca, depolamayla ilgili 9 ayrı şehirde faaliyette olan bir şirket satın aldıklarını belirtti.

“Başka Halka Arzlar da Planlıyoruz”

Kutluğ, halka arza çıkabilecek yeni Ağoğlu Grubu şirketlerinin de olabileceğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Umuyorum ki Agaoglu GYO’yu sene sonu olmadan halka açık görmüs olacağız. İnovatif bir GYO düşünüyoruz. Ağaoglu GYO’dan sonra birkaç halka arz daha gelecek. Ağaoglu Grubu’nda baska halka arzlar da planlıyoruz”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Cnbc-e