ABD Borsası Notları

Tatilden Dönen Piyasalar Temkinli, Güne Hareketli Başlayan Hisseler

Tatilden Dönen Piyasalar Temkinli, Güne Hareketli Başlayan Hisseler
Google News Icon Takip Et

Tatilden dönen ABD hisse senedi endeksleri haftaya hafif negatif bir başlangıç yapıyor. Bu temkinli görünümde Fed’in faiz oranlarını bir süre daha yüksek tutacağına ilişkin görüşlerin artmasının etkili olduğu belirtilebilir. Hafta kapanışı itibarıyla üç endeksin de beş hafta süren kazanç serisinin sonlandığı ifade edilebilir. Yatırımcılar yarın yayımlanacak Fed toplantı tutanaklarını merakla bekliyor.

Gün içinde perakende şirketlerinin finansal sonuçları takip edilirken Walmart’ın (WMT) TV üreticisi Vizio’yu (VZIO) hisse başına 11,50 dolardan, toplamda 2,3 milyar dolara satın alacağını duyurmasıyla Vizio hisseleri 15%’ten fazla değer kazandı. Diğer yandan Walmart hisseleri ise şirketin küresel e-ticaret satışlarında çift haneli büyüme kaydetmesi ve finansal sonuçlarında piyasa beklentisini aşmasıyla 4% yükseldi.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🎵 SOUN – SoundHound AI, Inc.  

🧬 IOVA – Iovance Biotherapeutics, Inc.  

💰 MNY – MoneyLion Inc.  

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🖥️ NVDA – NVIDIA Corporation  

💾 CAN – Canaan Inc.  

🚗 TSLA – Tesla, Inc.  

💻 MSFT – Microsoft Corporation  

🖥️INTC – Intel Corporation  

💳 SOFI – SoFi Technologies, Inc.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq