Borsa İstanbul

Tatil Nedeniyle Borsada Takas Süreleri Değişecek

April 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tatil Nedeniyle Borsada Takas Süreleri Değişecek

Ramazan Bayramı nedeniyle Borsa İstanbul’da yarınki işlemlerin takası 15 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Önümüzdeki hafta borsalar tatil nedeniyle 9 Nisan Salı öğlen saatine kadar açık olacak. Bu sebeple pay piyasalarında işlemlerin takası “T+2″de, yani işlemin gerçekleştiği günden iki işlem günü sonrasında çalıştığı için bugün gerçekleştirilen bir hisse senedi işleminin tahsilat ve ödemesi pazartesi günü yapılacak. Yarın işlem yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri ise 10 gün sonraya yani 15 Nisan’a kalacak.

Ramazan Bayramı tatili öncesinde 9 Nisan Salı günü saat 12.40’a kadar açık olacak Borsa İstanbul’da, o gün gerçekleştirilecek işlemlerin takası 8 Nisan pazartesi günkü işlemlerle birlikte gerçekleştirilecek.

Gelecek hafta pazartesi (8 Nisan) günü ya da arefe günü işlem gerçekleştiren yatırımcıların nakit gerçekleşmesi ise 16 Nisan Salı gününe kalacak.

Tatil Nedeniyle Borsada Takas Süreleri Değişecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA