Borsa İstanbul

TATEN / Kutluğ: Kurulu Güç Kapasitemizi 3 Katına Çıkaracağız

December 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
TATEN / Kutluğ: Kurulu Güç Kapasitemizi 3 Katına Çıkaracağız

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su ve Tatlıpınar Enerji (TATEN) Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kutluğ, şirketin geleceğe yönelik hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kutluğ Taten’in elektrik üretimindeki kurulu gücünü 3 katına çıkaracaklarını ifade etti.

Bloomberg HT yayınında soruları yanıtlayan Kutluğ “115,5 MW ile başladığımız halka arz yolculuğunda, şu anda Tatlıpınar’ın altında kurulu gücümüz 215 MW, yatırımları planladığımız gibi uygulayabilirsek gelecek sene sonunda bu oran 350 MW’e ulaşacak. Bu da kapasitede 3 katı bir artış anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

“Üretim 70% Rüzgar, 25% GES Olacak”

Kutluğ kapasite artışının kaynağına ilişkin de bilgiler vererek şu ifadeleri kullandı:

“Nihai varacağımız 350 MW’e göre 70% rüzgar enerjisi, 25% GES ve yüzde 5% civarında Hidroelektirik olacak. Ama biz daha çok rüzgar ve güneş alanında agresifiz. “

“500 MW Hedefimize Planlanandan Önce Yakalayabiliriz”

Yeni yatırımları konusunda “ince eleyip sık dokuduklarını” belirten Kutluğ “3 yılda 500 MW kapasite hedefimiz vardı 1 sene dolmadan 350’yi şu an da görebiliyoruz. İnşallah o hedefi de daha erken yakalayacağız.” dedi.

Kutluğ Borsa İstanbul’daki düşüşlere ilişkin ise “Dalgalanmaların olduğu bir dönem biz kendi yolumuzda sağlam adımlarla gidiyoruz. En doğru projelere yatırım yapmaya çalışıyoruz. Anlık dalgalanmalar var” diye konuştu.

TATEN / Kutluğ: Kurulu Güç Kapasitemizi 3 Katına Çıkaracağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT