Tarkim Kaç Lot Verdi? Tarkim (TARKM) Halka Arz Başvuru Sonuçları

September 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tarkim Kaç Lot Verdi? Tarkim (TARKM) Halka Arz Başvuru Sonuçları

Bitki koruma ürünleri imalatı, satış ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Tarkim’in, halka arz başvuru sonuçları açıklandı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Tarkim Bitki Koruma, TARKMhisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 107,50 TL’den halka arz olacak Tarkim kaç lot verdi? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Tarkim Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Tarkim Bitki Koruma halka arzının büyüklüğü 537 milyon TL oldu.

Halka arzı sırasında toplamda 5 milyon adet lot (hisse adedi) dağıtıldı. Aynı zamanda şirket hisselerini 23,81% oranında halka arz etmiş oldu.

Tarkim Halka Arz  Kaç Lot Verdi?

Tarkim Bitki Koruma halka arz sonuçlarına göre 2.675.408 yatırımcının talebi karşılandı ve hesap başı en fazla 1-2 adet lot (107,5-215 TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Tarkim Kaç Lot Verdi? Tarkim (TARKM) Halka Arz Başvuru Sonuçları

Tarkim Halka Arz Başvuru Sonuçları

6 Eylül çarşamba günü saat 13.00 itibariyle talep toplaması sona eren Tarkim halka arz başvuru sonuçlarının 6 Eylül çarşamba günü saat 18:30 açıklanması bekleniyor.

Tarkim Kaç Lot Verdi? Tarkim (TARKM) Halka Arz Başvuru Sonuçları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr), https://www.tarkimbk.com.tr/ web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Onaylı İzahname