Borsa Haberleri

“Tarihi” Kesintiyle, Petrol Fiyatları 100 Dolar Seviyesine Gerileyebilir!

October 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
“Tarihi” Kesintiyle, Petrol Fiyatları 100 Dolar Seviyesine Gerileyebilir!
  • OPEC üreticileri ile OPEC üyesi olmayan üreticilerden oluşan ve genel olarak OPEC+ olarak bilinen ülkeler topluluğu, üretim politikasının bir sonraki aşamasını netleştirmek üzere çarşamba günü Avusturya’nın Viyana şehrinde bir araya gelecek.

  • Reuters’a konuşan OPEC+ kaynaklarına göre, OPEC ve üyeleri günlük bir milyon varili aşkın bir üretim kesintisi yapmayı düşünüyor.

  • Pickering Energy Partners CIO’su Dan Pickering konuya ilişkin olarak, “OPEC temsilcileri son iki yıldır ilk kez Avusturya’ya geliyor ve bu gelişleri tabii ki boşuna değil. Yani tarihi bir kesinti olacak.” diyor.

  • Piyasadan çekilecek varil sayısına dair görüşlerini de paylaşan Pickering, bu rakamın 500 bin civarında olacağını ve “yakın gelecekte piyasa için yeterli desteği sağlayacağını” düşünüyor.

  • Petrol fiyatlarında pazartesi sabahı yaklaşık 4%’lük bir artış yaşanmıştı.

  • Londra PVM Oil Associates Kıdemli Analisti Stephen Brennock, pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, eylül ayında tüm topluluğu kapsayan yüksek kayıpların ardından petrol fiyatları tarafında olumlu bir hava gözlendiğini belirtti.

  • “İyimser tavırda olanlar sancılı bir yaza göğüs gerdiler ancak ufukta umut ve beklenti dolu bir kış var.” yorumunu yaptı.

“Tarihi” Kesintiyle, Petrol Fiyatları 100 Dolar Seviyesine Gerileyebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı