Borsa Haberleri

Target Ücretli Üyelik Programı Sunmaya Hazırlanıyor

February 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Target Ücretli Üyelik Programı Sunmaya Hazırlanıyor

Target (TGT) müşterileri için Amazon (AMZN) ve Walmart’a (WMT) benzer yeni bir ücretli üyelik programı sunmaya hazırlanıyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Project Trident olarak adlandırılan yeni program bu yıl içinde başlayabilir. 

Söz konusu programla ücretli üyelik pazarına geç de olsa adım atan Target, Amazon’un Prime, Walmart Plus ve Kroger’in (KR) Boost programlarıyla rekabet etmek zorunda kalacak.

Ücretli üyelikler genellikle müşterilerin siparişlerinde ücretsiz teslimatlara erişmesini sağlarken, ek fırsatlar ve indirimler elde ederek şirketler için daha fazla gelir sağlıyor.

Target, bir süredir tüketicilerin perakendecinin ürün çeşitlerinin daha büyük bir bölümünü oluşturan isteğe bağlı ürünlere yönelik harcamalarını azaltması nedeniyle geçtiğimiz yıl satışlarda yaşanan durgunlukla mücadele ediyor. 

Şirket hâliahzırda müşterilerine Target Circle adı verilen ve alışveriş yapanların daha fazla fırsat ve indirime erişebildiği ücretsiz bir sadakat programı sunuyor.

Kaynaklar ayrıca, şirketin 2017’de satın aldığı market sipariş teslimatı şirketi Shipt’i de programa dahil edebileceğini belirtiyor. 

Target Ücretli Üyelik Programı Sunmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters