Borsa Haberleri

Target Hisseleri Neden 20%’den Fazla Düştü?

May 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Target Hisseleri Neden 20%’den Fazla Düştü?

Target (TGT)’ın hisseleri çarşamba günü, üç aylık kârın, tedarik zinciri sorunlarından, yüksek yakıt maliyetlerinden ve beklenenden düşük seyreden satışlardan etkilendiğini açıklamasının ardından keskin bir düşüş yaşadı. Hisseler, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık olarak 22% oranında düştü.  

Ucuz giyim, ev dekorasyonu ve daha pek çok ürünü ile bilinen ulusal perakendeci, yüksek satış dönemini geride bıraktı. T

Target’ın bilanço sonuçları, Walmart (WMT)’ın üç aylık kazanç performansını da yansıttı. Walmart salı günü yaptığı açıklamada, daha yüksek envanter ve çok sayıda maliyet baskısına atıfta bulunarak kazançlarının düştüğünü bildirdi. Walmart’ın hisseleri salı günü 11%’den fazla düştü ve 52 haftanın en düşük seviyesine ulaştı.

Target’ın çeyrekteki net geliri, bir yıl önce 2,1 milyar dolar ve hisse başına 4,17 dolardan, 1,01 milyar dolara ve hisse başına 2,16 dolara düştü. 

Şirket, hisse başına kazançlarda keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, bir önceki yıla göre yaklaşık 41% oranında gerçekleşti.

Target Hisseleri Neden 20%'den Fazla Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı