Borsa Haberleri

Target Beklentileri Düşürmesine Rağmen Hisse Ralli Yaptı

Ağustos 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Target Beklentileri Düşürmesine Rağmen Hisse Ralli Yaptı

Target (TGT) ikinci çeyrek bilançosunda üç aylık satış beklentilerini karşılayamadı ve müşterilerini ihtiyaçlarından fazlasını satın almaya ikna etmekte bir kez daha zorlandığı için yılın geri kalanına yönelik tahminlerini düşürdü.

Şirket, ikinci çeyrekte 24,77 milyar dolarlık gelirden 1,80 dolar hisse başına kâr (EPS) elde etti. Target’ın gelirleri, 25,16 milyar dolarlık analist beklentilerinin altında kalsa da hisse başına kârı 1,39 dolarlık tahminin üzerinde geldi. 

Perakende devi, 2023’e yönelik satışların yanı sıra kâr beklentilerini de düşürdü. Target, bazı üst düzey ekonomistlerin resesyon çağrılarını bir kenara bırakması ve federal verilerin enflasyonun düştüğüne dair işaretler göstermesine rağmen daha kasvetli bir görünüm açıkladı.

Şirket yılın tamamında karşılaştırılabilir satışların tek haneli düşüş göstermesini ve hisse başına kârın 7 ile 8 dolar arasında değişmesini bekliyor. Şirketin bir önceki beklentisi, EPS’in 7,75 ile 8,75 dolar arasında gelmesiydi.

Target’ın zor durumdaki hisseleri, yumuşak tahminlere rağmen, üç aylık bilançoların beklentileri aşması nedeniyle açılış öncesinde işlemlerde 8%’in üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC