Borsa Haberleri

Taiwan Semiconductor, 3 Nanometre Çip Üretiminde Sona Yaklaşıyor

December 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Taiwan Semiconductor, 3 Nanometre Çip Üretiminde Sona Yaklaşıyor

3 nanometrelik silikon seri üretimini başlattığı için bir kutlama etkinliği düzenlemeyi düşünen dünyanın en büyük yarı iletken dökümhanesi Taiwan Semiconductor (TSM) hisseleri salı günü ilk saatlerdeki işlemlerde kısmen düştü.

● Focus Tayvan’ın haberine göre, şirket için pek de olağan olmayan bu etkinlik, şirketin Tainan Güney Tayvan Bilim Parkı’nda bulunan Fab 18 tesisinde gerçekleşebilir.

● Taiwan Semiconductor (TSM) şu an itibarıyla Fab 18 tesisinde 5 nm çip üretimi yapıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Geçen hafta yapılan haberde, Taiwan Semiconductor (TSM)’ın Avrupa’daki ilk tesisini Almanya’da kurmayı düşündüğü bildirildi.

● Taiwan Semiconductor (TSM) dünyanın dört bir yanında bulunan fabrikaları sayesinde küresel ayak izini genişletmeye çalışıyor. Bu ayın başlarında yapılan açıklamada, üç katı büyüyerek 40 milyar dolara ulaştığı bildirilen Arizona fabrikası da bunlar arasında.

● Taiwan Semiconductor (TSM) bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, kasım ayı net gelirinin yaklaşık 222,71 milyar Tayvan Doları seviyesinde gerçekleşerek ekim ayına göre 5,9% ve yıl bazında 50,2% artış gösterdiğini duyurdu.

Taiwan Semiconductor, 3 Nanometre Çip Üretiminde Sona Yaklaşıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha