BIST Şirket Haberleri

TABGD, 2024’te 200’ün Üzerinde Yeni Restoran Hedefliyor

January 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
TABGD, 2024’te 200’ün Üzerinde Yeni Restoran Hedefliyor

2024 hedeflerini açıklayan Tab Gıda (TABGD), bu yıl içerisinde 200’ün üzerinde yeni restoran açmayı planladıklarını belirtti.

Şirketin CEO’su Sinan Ünal, 2024’te konsolide hasılatın 80% artışla 30 milyar TL seviyesine çıkmasını beklediklerini kaydederek “Karlı büyüme ile yatırımcılarımıza verdiğimiz güveni daha da pekiştireceğiz” dedi.

“Büyüme İçin En Önemli Etken Yeni Restoran”

Ünal, sürdürülebilir büyüme için en önemli etkenlerden birinin yeni restoranlar açmak olduğunun altını çizerek “İstikrarlı bir büyüme için yeni restoranlar açmak çok önemli. Bu nedenle restoran sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Aynı zamanda mevcut restoranlarımızda yenileme ve dijitalleştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm yatırımlarımızda dijital inovasyonları odağımıza alıyoruz” ifadelerini kullandı.

TABGD, 2024'te 200'ün Üzerinde Yeni Restoran Hedefliyor

Ünal, müşteri memnuniyeti artırmak adına yenilenme çalışmaları yaptıklarını da açıklayarak şöyle devam etti:

“Özellikle büyük veri analizi ve yapay zekâ destekli çözümlerimiz üzerinden fark yaratan ve rekabet avantajı sunan pazarlama stratejileri uyguluyoruz. Bugün rekor sayılabilecek 1.615 restoran sayısına ulaşmamız, bize gerçekten işimizi çok iyi yaptığımızı gösteriyor. 2024 yılında da kârlı büyümeye odaklanarak, sürdürülebilir büyüme stratejimizin önemli bir parçası olan dijitalleşme ve renovasyon çalışmalarından güç alarak 200’den fazla restoran açmayı hedefliyoruz.”

2023 Yılının Halka Arz Rekorunu Kırdı

Tab Gıda 26 Ekim 2023 tarihinde borsada ilk kez işlem görmeye başladı. 56 şirketin halka arz olduğu 2023 yılında Tab Gıda, yaklaşık 5,2 milyon katılımla halka arz rekorunu elde etmişti.

Şirket 17 Ocak saat 13.16 itibarıyla 4,36% artışla 128,70 lira seviyesinde. Bu şirketin halka arz olduğu 130 liranın altında olduğuna işaret ediyor.

TABGD, 2024'te 200'ün Üzerinde Yeni Restoran Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks