Borsa Haberleri

Tab Gıda, 81 Şehirde 1.615 Restorana Ulaştı

March 19, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Tab Gıda, 81 Şehirde 1.615 Restorana Ulaştı

Tab Gıda (TABGD), 2023 yıl sonunda operasyonlarını Türkiye, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde toplamda 81 şehire yayarak, 183 yeni restoran açtı. Böylece şirketin toplam restoran sayısı 1.615’e ulaştı.

2023 yılında hem dijitalleşmeye hem de yeni restoran açılışları ve restoran yenilemelerine 1,5 milyar TL’ye yakın yatırım yaptıklarını dile getiren Tab Gıda Co-CEO’su Özgür Çetinkaya, restoranların 928’ini Tab Gıda olarak, 687’sini ise franchise girişimcileri ile yönettiklerini ifade etti.

Franchise operasyonları da dahil olmak üzere 22 bini aşkın çalışana istihdam sağladıklarını belirten Çetinkaya “Kadın çalışan sayısında Türkiye’nin lider şirketleri arasındayız. Her gün birlikte daha da güçlenerek büyümeye devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Şirketin finansal durumuna ilişkin olarak bilgiler de veren Çetinkaya şöyle dedi:

“Enflasyona göre düzenlenmiş gelirlerimiz, geçen yıla kıyasla 20% reel artışla 19.98 Milyon TL’ye ulaştı. Disiplinli finansal ve operasyonel yönetim ile kar odaklı stratejilerimiz sayesinde, enflasyona göre düzenlenmiş düzeltilmiş FAVÖK’ümüzü 83% artırarak 4.32 Milyon TL’ye yükselttik. Bu dikkat çekici finansal performansımız neticesinde, net karımızı reel olarak 33% arttırarak 2.45 Milyon TL’ye çıkardık.”

“Dijitalleşme ve Yeni Teknolojilere Yatırımları Artıracağız”

2023 yılında dijitalleşmeye ve yeni teknolojilere yaptıkları yatırımları daha da hızlandırdıklarını ve dijitalleşme konusunda kaydettikleri ilerlemenin de büyümede önemli katkısı olduğunu ifade eden Çetinkaya şöyle devam etti:

“2023 yılında dijitalleşme yatırımlarımızın bir parçası olarak restoranlarımızda self-servis kioskları devreye almaya başladık. Bu kiosklar, müşteri sipariş sürecini basitleştirerek bekleme sürelerini azalttı ve müşteri deneyimini zirveye taşıdı. Yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz pazarlama faaliyetleriyle müşterilerimizin markalarımıza olan bağlılığını pekiştirdik ve mevsimsel kampanyalarımız aracılığıyla yenilikçi ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturduk”

2023’te aldıkları kararların ve hayata geçirdikleri stratejilerin 2024 hedeflerine ulaşmak için “sağlam” bir zemin oluşturduğunu ifade eden Çetinkaya, ” Dinamik pazar koşullarına hızla uyum sağlama ve sürekli yenilikçilik yolundaki kararlılığımızı, teknoloji ve dijitalleşme alanındaki yatırımlarımızla birleştirerek sektördeki liderliğimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Tab Gıda, 81 Şehirde 1.615 Restorana Ulaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi