Borsa Haberleri

T. Rowe: Lira, Bir Kez Daha “Gerçekçi bir Yatırıma” Dönüşüyor

Haziran 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
T. Rowe: Lira, Bir Kez Daha “Gerçekçi bir Yatırıma” Dönüşüyor

1,3 trilyon dolar varlığın yönetimini üstlenen Hong Kong merkezli T. Rowe, yıllarca Türkiye’nin volatil para birimine yatırım yapmaktan kaçınsa da ortodoks para politikalarına geri dönüş beklentileri yatırım fırsatlarını da canlandırıyor. 

T. Rowe varlık yöneticisi Leonard Kwan’a göre lira “bir kez daha gerçekçi bir yatırıma dönüştüğü bir döneme giriyor”:

Birkaç farklı açıdan para politikaları ortodoks yaklaşıma geri dönüyor. Bu noktada bizim için kritik olan nokta, ortodoks eğilimin ne kadar gerçeğe döneceği.

Kwan’ın yorumları, 900 milyar dolarlık Türkiye ekonomisi için oldukça kritik bir noktada geldi. Analistlerin beklentilerine paralel, Merkez Bankası dün iki yılın ardından ilk kez faiz artışına gitti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti