Borsa Haberleri

T-Mobile ve Verizon, US Cellular’ın Bir Kısmını Satın Alacak

May 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
T-Mobile ve Verizon, US Cellular’ın Bir Kısmını Satın Alacak

ABD’li operatör devleri T-Mobile (TMUS) ve Verizon Communications (VZ), United States Cellular’ın (USM) bir bölümünü satın almak için görüşmelerde bulunuyor. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre T-Mobile, U.S. Cellular’ın bir kısmını 2 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak ve bazı operasyonları ve kablosuz spektrum lisanslarını devralmak için anlaşmaya yaklaşıyor.

Haberde, Verizon’un bölgesel şirketle gerçekleştirdiği görüşmelerinin daha uzun sürmesinin beklendiği ve bir anlaşmayla sonuçlanmayabileceği belirtildi.

T-Mobile ve Verizon, US Cellular’ın Bir Kısmını Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters