Borsa Haberleri

T-Mobile, 4,4 Milyar Dolara US Cellular’ın Çoğunluğunu Satın Alacak

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
T-Mobile, 4,4 Milyar Dolara US Cellular’ın Çoğunluğunu Satın Alacak

ABD’li telekom devi T-Mobile (TMUS), 4,4 milyar dolar değerindeki bir anlaşma ile mağazalar, kablosuz operatörün spektrumunun bir kısmı ve müşterileri de dahil olmak üzere US Cellular’ın (USM) büyük bir kısmını satın almayı planladığını duyurdu. 

T-Mobile, anlaşmanın bir parçası olarak US Cellular’ın kablosuz spektrumunun yaklaşık 30%’unu satın alacak. Bu spektrumu, kırsal alanlardaki kapsama alanını iyileştirmek ve ABD’nin dört bir yanındaki US Cellular müşterilerine daha iyi bağlantı sunmak için kullanmayı planlıyor. Şirket, US Cellular müşterilerinin mevcut planlarını korumalarına veya bir T-Mobile planına geçmelerine izin vereceğini de söyledi.

U.S. Cellular, kablosuz spektrumunun ve kulelerinin 70%’ini elinde tutacak ve T-Mobile’a en az 2.100 ek kulede yer kiralayacak. Anlaşma aynı zamanda T-Mobile’ın US Cellular’a ait en az 2.015 kule üzerinde yeni uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalamasına ve yaklaşık 600 diğer kule üzerindeki mevcut kira sözleşmelerini uzatmasına olanak tanıyacak.

T-Mobile, 4,4 Milyar Dolara US Cellular’ın Çoğunluğunu Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC