Borsa Haberleri

Synopsys, Ansys’i Satın Almayı Hedefliyor

Aralık 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Synopsys, Ansys’i Satın Almayı Hedefliyor

Çip tasarımlarında kullanılan yazılımların üreticisi Synopsys (SNPS), 30 milyar dolarlık piyasa değerine sahip mühendislik yazılımı şirketi Ansys (ANSS) satın almak için bir teklif sundu. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre söz konusu teklif, Synopsys ortak kurucusu Aart de Geus’un CEO görevini şirketin operasyon direktörü Sassine Ghazi’ye devretmeye hazırlandığı bir dönemde geldi. 

Bu liderlik değişiminin ortasında Synopsys’in satın alım hamlesi, Ansys’in Novak Djokovic gibi tenisçilere raketler de dahil olmak üzere tasarım dünyasının büyük bir kısmında kullanılan teknolojisinin ticari cazibesini ortaya koyuyor. 

Synopsys’in Ansys ile olası bir anlaşma konusunda görüşen şirketlerden yalnızca biri olduğunu belirten kaynaklar, başka şirketlerin de Ansys ile bir anlaşma peşinde olduğunu ve Synopsys teklifinin kabul edilmeme ihtimali olduğunu söylüyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti