Borsa Haberleri

Synopsys, Ansys’i 35 Milyar Dolara Satın Alıyor

January 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Synopsys, Ansys’i 35 Milyar Dolara Satın Alıyor

Yarı iletken tasarımı ve yazılımı şirketi Synopsys (SNPS), mühendislik ve ürün tasarımı yazılımı şirketi Ansys’i (ANSS) 35 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alıyor. 

Son yılların en büyük teknoloji anlaşması kapsamında Synopsys, hisse başına yaklaşık 390 dolar ödeyecek: Hisse başına 197 dolar nakit ve her bir Ansys hissesi için Synopsys hissesinin kabaca üçte biri. Anlaşmanın düzenleyici ve hissedar onayı beklenirken, 2025 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Synopsys CEO’su Sassine Ghazi, duyurunun ardından yapılan bir konferans görüşmesinde, Ansys hissedarlarının birleşmenin ardından Synopsys’in 16,5%’ine sahip olacağını söyledi. Synopsys’ten yapılan açıklamada, anlaşmanın kısmen 16 milyar dolarlık borç finansmanı ile finanse edileceği belirtildi. Kalan 3 milyar dolarlık özkaynak dışı bedel Synopsys’in nakitinden karşılanacak.

Ghazi yaptığı açıklamada, “Bu, Ansys ile yedi yıllık başarılı ortaklığımız için mantıklı bir sonraki adım ve bu kombinasyonun müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımız için faydalarını gerçekleştirmek Ansys ekibiyle yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Synopsys, Ansys’i 35 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC