Borsa Haberleri

Suwen 300% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Temmuz 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Suwen 300% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Suwen Tekstil (SUWEN), şirket sermayesini 56 milyon TL’den 300% oranında bedelsiz olarak 224 milyon TL’ye yükseltecek.

17 Haziran 2023 seans kapanışına kadar portföyünde Suwen hissesi bulunan tüm yatırımcılar, bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 300% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 adet hissesi bulunan yatırımcının 400 adet hissesi olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Suwen, 18,88 TL’den bölünürse 18 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 4,72 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Suwen Tekstil Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Suwen Tekstil’in bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 13 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 18 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Suwen (SUWEN) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti