Borsa Haberleri

Suudi Arabistan Varlık Fonu; Lucid Aldı, Farfetch Sattı

February 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Suudi Arabistan Varlık Fonu; Lucid Aldı, Farfetch Sattı

Suudi Arabistan devleti varlık fonu “PIF”, LCID hisselerindeki pozisyonunu 9,2% artırarak 1,02 milyar adet hissesini 4. çeyrekte 1,11 milyar adete yükseltti. Ayrıca video oyun yapımcısı Activision Blizzard (ATVI) hisselerini de 0,1% artırdı.

● FTCH hisselerindeki pozisyonunu ise 36,5% azaltarak 3,31 milyon adet olan hissesini 4. çeyrekte 2,10 milyon adete düşürdü.

● İngiltere merkezli dijital sağlık şirketi Babylon Holdings (BBLN) hisselerini de 91,4% azalttı. (Bu azalmanın muhtemel sebebi BBLN’nin 4. çeyrekte 25’e 1 oranında gerçekleştirdiği ters hisse bölünmesi olabilir.)

● Devlet fonu diğer hisse senetlerindeki pozisyonlarını değiştirmedi.

Suudi Arabistan Varlık Fonu; Lucid Aldı, Farfetch Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha