Borsa Haberleri

Suudi Arabistan Devlet Fonu Aldığı Hisseleri Açıkladı!

November 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Suudi Arabistan Devlet Fonu Aldığı Hisseleri Açıkladı!

Suudi Arabistan Devlet Fonu (PIF), üçüncü çeyrekte Facebook’un sahibi Meta Platforms (META) ve Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOG) (GOOGL) hisselerine yönelik yatırımlarını arttırdı.

●  PIF böylece üçüncü çeyrek sonu itibarıyla yaklaşık 3,26 milyon A sınıfı META hissesinin sahibi oldu ve bu hamle, Mark Zuckerberg yönetimindeki şirketteki paylarını üst üste arttırdığı ikinci çeyrek oldu.

PIF başlangıç olarak ilk çeyrekte 418 bin adet A sınıfı META hissesi aldığını açıklamış ve payını ikinci çeyreğin sonunda 2,94 milyona yükseltmişti.

● META hisseleri bu yıl ağır darbe alarak yılbaşından bugüne kadar yaklaşık 66% değer kaybetmiş olsa da fon hisselerini artırmak konusunda kararlı davrandı.

PIF ayrıca daha önce 213 bin adet olan Alphabet (GOOGL) hisselerini de 4,26 milyon A sınıfı sermaye hissesine yükseltmişti.

● Diğer bir değişiklik olarak PIF, elektrikli araç şirketi Hyzon Motors (HYZN)’daki hisse adedini 8 milyondan fazla düşürdü.

Amazon (AMZN), Alibaba (BABA), BlackRock (BLK), Microsoft (MSFT), PayPal (PYPL), FedEx (FDX), Home Depot (HD), Salesforce (CRM), Visa (V) ve Walmart (WMT) gibi majör şirketlerdeki hisse sayısında ise değişiklik olmadı.

Suudi Arabistan Devlet Fonu Aldığı Hisseleri Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha