Borsa Haberleri

Super Micro Computer’dan İddialı Japonya Hamlesi

June 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Super Micro Computer’dan İddialı Japonya Hamlesi

Super Micro Computer (SMCI), Japonya’ya “büyük ölçekli” bir yapay zekâ veri merkezi getirmek için Sharp ve KDDI dahil olmak üzere birkaç Japon teknoloji şirketiyle ortaklık kurduğunu açıkladı.

Yatırımın büyüklüğü ve veri merkezinin ne zaman tamamlanacağına ilişkin zaman çizelgesi belirtilmedi ancak şirketten yapılan açıklamada, veri merkezinin eski Sharp Sakai fabrikasında inşa edileceği ve Nvidia (NVDA) GPU’larını destekleyeceği söylendi.

Super Micro ayrıca büyük ölçekli dil modelleri, makine öğrenimi ve üretici yapay zekâ uygulamaları için “güçlü performans” sunacak olan veri merkezinde Datasection ve Foxconn ile birlikte çalışıyor.

Super Micro Computer’dan İddialı Japonya Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha