Borsa Haberleri

SunOpta, Bitki Bazlı Gıda Alanında Öne Çıkıyor!

September 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
SunOpta, Bitki Bazlı Gıda Alanında Öne Çıkıyor!

Yatırım bankası Cowen’a göre SunOpta (STKL), hızla büyüyen bitki bazlı gıda alanına ilgi gösteren yatırımcılar için en iyi seçim olabilir. Hisse senedi üzerinde “AL” notu bulunan analist Brian Holland, şirketin CEO’su ve CFO’su ile yapılan bir yatırımcı toplantısının ardından SunOpta’nın büyüme beklentilerine güven duyduğunu belirtti. 

  • Midas’a video görüşme ile sadece 5 dakika içerisinde buradan kayıt olabilir ve dakikalar içerisinde Amerikan borsalarında yatırıma başlayabilirsin.

  • Böylece bu yazıda bahsettiğimiz geleceğin yeni petrolü olan içme suyu şirketlerine yatırım yapabilirsin! 

Brian Holland konuya ilişkin “SunOpta’nın güçlü uzun vadeli değişim trendlerinden yararlanma yeteneği, şirkete yönelik yakın ve uzun vadeli tahminlerimize olan inancımızı artırıyor. Spesifik olarak, şirketin agnostik duruşu ve sermaye uygulaması, pazar tarafından yeterince takdir edilmeyor ancak güçlü bir görünüm sağlıyor. ” dedi. 

SunOpta’nın Pazar Payı Artmaya Devam Ediyor!

SunOpta, yüksek enflasyon rakamlarına rağmen artan kapasitesi ve pazar payıyla analistlerin sektördeki favori hissesi durumunda. Analistlerin bir notuna göre şirket, inek sütü fiyatlarının bitki bazlı ikamelerinden daha hızlı artmasına ve diğer markaların geride kalmasına bağlı olarak başarılı bir performans sergiliyor. SunOpta’nın hisseleri ise bu yıl yaklaşık 38% arttı. 

Şirket Üretim Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor

Brian Holland, yayınladığı bir notta SunOpta hisselerine dair olumlu görüşlerinden bahsetti. Analist, konuyla ilgili olarak “Şirketin bitki bazlı üretim hacmi 2022’nin ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 17% genişledi. Bu artış, şirketin yeni müşteriler ve ürünleri de içeren iş geliştirme sürecine destek sağlıyor.” ifadelerinde bulundu. Analistin notuna göre şirket, üretim kapasitesini artırmak için Teksas’da bir tesis kuracak. 

Cowen’in SunOpta için belirlediği 15 dolarlık fiyat hedefi, hissenin güncel fiyatından 52%’lik bir yükseliş potansiyelini temsil ediyor. 

SunOpta, Bitki Bazlı Gıda Alanında Öne Çıkıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı