Borsa Haberleri

SunExpress, Birleşik Krallık Uçuşlarında Kapasitesini İki Katına Çıkardı

April 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
SunExpress, Birleşik Krallık Uçuşlarında Kapasitesini İki Katına Çıkardı

Türk Hava Yolları (THYAO) ve Lufthansa’nın (DLAKY) ortak kuruluşu SunExpress, 2024 yılında Birleşik Krallık için kapasitesini yaklaşık iki katına çıkaracağını açıkladı.

Birleşik Krallık için kapasitesini bir önceki yıla göre 87%’lik bir artışla 1,3 milyona yükselten şirket, söz konusu pazarda gelecek yıl da büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

Şirketin hedefleri arasında bu yaz Birleşik Krallık’taki 9 havalimanına haftada 136 uçuş gerçekleştirmek de bulunuyor. SunExpress’in Birleşik Krallık-Türkiye arasındaki 5 yeni rotası ise şöyle:

  • Londra Stansted-Adana,
  • Londra Stansted-Antalya,
  • Londra Stansted-Gaziantep,
  • Edinburgh-Dalaman
  • Leeds Bradford-Antalya.

Şirket diğer yandan kış turizmi için de adımlar atıyor. Bu kapsamda SunExpress 2024-2025 kış sezonu için Londra Stansted ve Manchester’dan haftada 4 ek uçuşla Birleşik Krallık seferlerini artıracak.

Şirket, bu yaz 2023’e göre filosuna 11 yeni uçak ekledi ve toplam 77 uçakla faaliyet gösterecek. Bunun yanı sıra SunExpress, filosunu 2035 yılına kadar iki katından fazla büyüterek 166 uçağa çıkarmayı planlıyor.

2035 Yılına Kadar Filosunda 166 Uçak Planlıyor

Bu yaz 2023 yılına kıyasla filosuna 11 yeni uçak ekleyen SunExpress, 77 uçakla faaliyet gösterecek. Bununla birlikte SunExpress, filosunu 2035 yılına kadar iki katından fazla büyüterek 166 uçağa çıkarmayı planlıyor.

SunExpress, Birleşik Krallık Uçuşlarında Kapasitesini İki Katına Çıkardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks