Borsa Yorumları

Stifel, Teknoloji Devlerinin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

April 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Stifel, Teknoloji Devlerinin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

Finans şirketi Stifel, bugün ABD’nin bazı önde gelen teknoloji devlerinin hedef fiyatlarını yükseltti. 

Geçtiğimiz yılın sonundan itibaren yapay zekâ rüzgarını da arkasına alan teknoloji devleri, oldukça güçlü yükselişler sergiledi. 

Teknoloji sektörünün ana rekabet alanı haline gelen yapay zekâ aynı zamanda teknoloji şirketlerinin bulut ve veri merkezi faaliyetlerini de hızlandırmasına yol açtı. 

Ayrıca bu şirketler, geçtiğimiz bilanço sezonunda kazançlarını güçlendirerek beklentileri aştı. Şimdiyse Stifel, ilk çeyrek sonuçlarını açıklamaya hazırlanan bu şirketlerden bazıları için daha da iyimserleşti. 

Stifel analistleri, ABD internet grubuna yönelik duyarlılığın 2024’ün başından bu yana karışık olduğunu ancak reklam ortamının iyileşmeye devam ettiğini, e-ticaretin “gücünü koruduğunu” ve aboneliklerin “karışık bir görünüm sunmayı sürdürdüğünü” söyledi.

Bu kapsamda analistler;

📝 Meta Platforms’un (META) hedef fiyatını 527 dolardan 588 dolara yükseltti ve hissenin “AL” notunu korudu. 

📝 Alphabet’in (GOOGL) 154 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 174 dolara taşıdı ve hissenin “AL” notunu korudu. 

📝 Amazon’un (AMZN) “AL” notunu korudu ve hedef fiyatını 220 dolardan 224 dolara yükseltti. 

Stifel, Teknoloji Devlerinin Hedef Fiyatlarını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly1, 2, 3