Borsa Haberleri

Stellantis’ten Archer Aviation’a 55 Milyon Dolar Ek Yatırım

Stellantis’ten Archer Aviation’a 55 Milyon Dolar Ek Yatırım
Google News Icon Takip Et

ABD’li hava taksi girişimi Archer Aviation (ACHR), geçtiğimiz ay önemli bir uçuş testini tamamlamasının ardından, şirketlerin stratejik finansman anlaşması kapsamında Stellantis’ten (STLA) 55 milyon dolarlık ek yatırım aldı.

2023 yılı boyunca Stellantis, hisse alımları ve şirketlerin stratejik finansman anlaşması kapsamındaki yatırımların bir kombinasyonu yoluyla Archer’a 110 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Archer, bu yatırımların da desteğiyle Georgia’daki yüksek hacimli üretim tesisinin inşaatını bu yılın sonlarına doğru tamamlama yolunda ilerliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha