Borsa Haberleri

Stellantis’in Peugeot Araçları ChatGPT Kullanacak

January 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Stellantis’in Peugeot Araçları ChatGPT Kullanacak

Stellantis’in (STLA) Peugeot markası otomobil ve kamyonetlerindeki sesli asistanı geliştirmek için ChatGPT’yi kullanmayı planladığını ve böylece popüler yapay zekâ sohbet robotundan faydalanma yarışında Volkswagen ve Mercedes-Benz gibi rakiplerine katıldığını açıkladı.

Peugeot Ürün Planı Direktörü Jerome Micheron “Yeni e-3008 modeli de dahil olmak üzere tüm otomobillerde ve küçük ticari araçlarda ChatGPT’yi kullanacağız.” dedi. 

Peugeot, araç kontrollerine bağlanabilen ve genel veya navigasyonla ilgili birçok soruyu yanıtlayabilen ChatGPT hizmetinin pilot versiyonunu yarın Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya olmak üzere beş ülkede başlatacak. Hizmetin bu yıl standart donanım haline gelmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Mercedes-Benz, ABD’de sürücülerin ChatGPT’yi kullanmasına izin veren bir deneme başlatmıştı. Volkswagen (VWAGY) de bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, sesli asistanının yıl ortasına kadar sürücülerle etkileşimli diyaloğu kolaylaştırmak için ChatGPT’yi entegre edeceğini söylemişti.

Peugeot ayrıca, daha fazla sürücüyü elektrikli araçlara geçiş yapmaya teşvik etmek amacıyla, otomobillerindeki mevcut iki yıllık garantiye kıyasla e-3008 için sekiz yıllık garanti sunacağını söyledi.

Stellantis’in Peugeot Araçları ChatGPT Kullanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters