Borsa Haberleri

Stellantis, Nikel ve Kobalt Tedarik Anlaşması Yaptı

October 10, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Stellantis, Nikel ve Kobalt Tedarik Anlaşması Yaptı

●    Stellantis (STLA), elektrikli araç bataryaları üretmek için ihtiyaç duyulan nikel ve kobalt sülfat gibi ham madde tedariğini güvence altına almak için GME ile bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

● GME madencilik şirketiyle yapılan anlaşmanın olası bir uzun vadeli ortaklığa yönelik ilk adımı temsil ettiğini açıklayan Stellantis, dünya genelindeki otomobil üreticilerinin, yeşil teknolojilere geçiş için gerek duyulan doğal kaynakları güvenceye alma konusunda yarış halinde olduğunu belirtti.

● Yapılan açıklamaya göre, hâlihazırda Batı Avustralya’da “NiWest” adlı bir nikel ve kobalt madenciliği projesi yürüten GME, elektrikli araç pazarı için yılda yaklaşık 90.000 ton batarya sınıfı nikel ve kobalt sülfat üretimi yapmayı planlıyor.

● Şirketler, ortak açıklamalarında NiWest projesi için nihai fizibilite çalışmasının bu ay başlayacağını ifade etti.

● Finansal detaylar ise paylaşılmadı.

Stellantis, Nikel ve Kobalt Tedarik Anlaşması Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı