Borsa Haberleri

Stellantis, Jeep Fabrikalarında İş Gücünü Azaltacak

Stellantis, Jeep Fabrikalarında İş Gücünü Azaltacak
Google News Icon Takip Et

Chrysler ve Jeep gibi popüler araçların üreticisi Stellantis (STLA), maliyetleri azaltma girişimi kapsamında ABD’deki iki Jeep fabrikasında işten çıkarmalar yapacağını açıkladı. 

Şirket, Jeep Grand Cherokee araçlarının üretildiği Detroit ve Wrangler SUV ve Jeep Gladiator’ların üretildiği Toledo fabrikalarında iş gücünü kısacak. 

Stellantis, maliyet kısmanın yanı sıra Jeep üretimindeki bu düşüş kararını kısmen Kaliforniya’nın emisyon regülasyonları sebebiyle aldığını belirtti. Şirkete göre emisyonları azatlmaya yönelik yeni düzenlemeler, benzinli araçların olası düşük satışları gibi Jeep markası için ters etkiler yaratabilir. 

Öyle ki Stellantis hâlihazırda Jeep satışlarındaki düşüşle başa çıkmaya çalışıyor. Jeep satışları, üçüncü çeyrekte yıllık bazda 4% gerileyerek dokuz çeyrek üst üste gördüğü düşüş ivmesini sürdürdü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha