Borsa Haberleri

Stellantis, Avustralya’dan Gelecek Malzemeleri Bekliyor

October 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Stellantis, Avustralya’dan Gelecek Malzemeleri Bekliyor

● Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, elektrikli araç satışları bu yıl tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı.

● Sektörün büyümesi ve diğer faktörler, elektrikli araçlar için gereken bataryaların tedariği konusunda baskı oluşturuyor.

● Stellantis’in (STLA) elektrikli araç tesisleri, bu süreçte Tesla, Volkswagen, Ford (F) ve General Motors (GM) gibi şirketlerle rekabet ediyor.

● Çatısı altında Fiat, Chrysler ve Citroen gibi markalar bulunan Stellantis, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Sydney borsasında kayıtlı bir şirket olan GME Resources Limited ile “batarya sınıfı nikel ve kobalt sülfat ürünlerinin gelecekteki satış miktarına” ilişkin bağlayıcı olmayan bir mutabakat anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

● Stellantis, mutabakat anlaşmasının Batı Avustralya’nın kalkınmasını hedefleyen NiWest Nikel-Kobalt Projesinden elde edilen malzemeler çevresinde yoğunlaştığını açıkladı.

● NiWest projesi, yapılan açıklamada, her yıl elektrikli araç pazarı için yaklaşık 90.000 ton “batarya sınıfı nikel ve kobalt sülfat” üretimi yapılmasını sağlayacak bir süreç olarak tanımlandı.

● Stellantis, “sondaj, metalurjik test çalışmaları ve gelişim çalışmaları” için bugüne kadar 30 milyon Avustralya Doları’nı aşkın (yaklaşık 18,95 milyon dolar) yatırım yapıldığını belirtti. Projeye yönelik daha kapsamlı fizibilite çalışmaları bu ay başlayacak.

Stellantis, Avustralya’dan Gelecek Malzemeleri Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı