Borsa Haberleri

Stellantis, Avrupa’da 36 Yeni Hibrit Araç Sunmaya Hazırlanıyor

Stellantis, Avrupa’da 36 Yeni Hibrit Araç Sunmaya Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Stellantis (STLA), benzinli ve elektrikli araçlara alternatif bir motor türü olarak hibrit araçlara yönelik artan talebi karşılamak için uygun fiyatlı hibrit araç serisini 2026 yılına kadar Avrupa’da 36 modele çıkarmayı amaçlıyor.

Peugeot üreticisi PSA ile Fiat Chrysler’in 2021’de birleşmesiyle oluşan Amerikan-Fransız-İtalyan otomobil üreticisi Stellantis yaptığı açıklamada Fiat, Peugeot, Jeep ve Alfa Romeo dahil 14 markasından dokuzu için bu yıl 30 hibrit model sunacağını ve önümüzdeki iki yıl içinde altı model daha piyasaya süreceğini söyledi.

Hâlihazırda kaç tane hibrit model sattığını belirtmeyen Stellantis, Avrupa’da bu araçlara yönelik müşteri siparişlerinin hızla artmasına yanıt vermeye çalışıyor. Grup, bölgede bu tür araç satışlarının bu yılın ilk altı ayında 41% arttığını da sözlerine ekledi.

Stellantis haziran ayında da küresel olarak daha düşük talebe rağmen elektrikli araç satışlarının 2024’ün başından bu yana istikrarlı olduğunu söylemişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters