Borsa Haberleri

Stellantis, Amazon’un Bulut Teknolojisiyle Yazılımını Güçlendiriyor

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Stellantis, Amazon’un Bulut Teknolojisiyle Yazılımını Güçlendiriyor

Stellantis (STLA), Amazon’un (AMZN) bilgi işlem gücünü ve BlackBerry (BB) teknolojisini kullanarak araç kontrollerinin ve sistemlerinin yeni sürümlerini oluşturmak ve test etmek için bir “sanal kokpit” geliştirdiğini söyledi. 

Stellantis artık “araç kontrollerinin ve sistemlerinin gerçekçi sanal versiyonlarını yaratabildiğini, tıpkı gerçek bir arabada olduğu gibi davranmalarını sağladığını ancak bunları çalıştıran ana yazılımı değiştirmeye gerek kalmadan” aylar süren geliştirme süresini “bazı durumlarda 24 saate indirdiğini” söyledi.

Satış bazında dünyanın üçüncü büyük otomobil üreticisi Stellantis ve Amazon, 2022 yılında Stellantis’in araçları için yazılım tabanlı ürünler geliştirmek ve düzenli olarak kablosuz güncellemeler sağlamak üzere Amazon Web Services’ın kullanılması için bir ortaklık duyurmuştu. 

Stellantis yazılım şefi Yves Bonnefont yaptığı açıklamada, “Sanal kokpitimizle sadece bizim değil, sektördeki tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın yaklaşımında da devrim yaratıyoruz. Bu teknoloji sayesinde daha hızlı geliştirme döngüleriyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha yakın olabiliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Stellantis, Amazon’un Bulut Teknolojisiyle Yazılımını Güçlendiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters