Borsa Haberleri

Stellantis, 100% Elektrikli Jeep Modelini Tanıttı!

October 20, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Stellantis, 100% Elektrikli Jeep Modelini Tanıttı!

● Stellantis CEO’sunun pazartesi günü CNBC’ye yaptığı açıklamaya göre şirket, önümüzdeki on yıllık dönemin ortalarına kadar üretim için ihtiyaç duyduğu enerjinin yarısını kendi tesislerinde üretecek.

● Açıklamada, “2025 yılında üretim açısından enerji ihtiyacımızın yarısını kendi tesislerimizde üretebilmek için gerekli yatırımların yapılmasına karar verdik.” denildi.

● Tavares bu açıklamaları, detayları geçtiğimiz ay paylaşılan Stellantis’in “ilk tamamen elektrikli jeep” modelinin tanıtımı sırasında yaptı.

● Stellantis şirketine göre, Jeep Avenger modelinin “hedeflenen elektrikle çalışma menzili” 400 km veya 249 milin biraz altında olacak.

● Stellantis elektrikli araç tesisleri, bu süreçte; Tesla, Volkswagen, Ford ve GM gibi şirketlerle rekabet halinde.

● Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, elektrikli araç satışları bu yıl tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı.

Stellantis, 100% Elektrikli Jeep Modelini Tanıttı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı