Starbucks

Starbucks’ın Kapanış Sonrası Gelen Bilançosu Beklentileri Aştı

Starbucks’ın Kapanış Sonrası Gelen Bilançosu Beklentileri Aştı
Google News Icon Takip Et

Starbucks (SUBX) dün kapanış sonrası açıkladığı bilançosunda Wall Street beklentilerini aşarak uluslararası segmentlerini güçlendirdiğini ortaya koydu. 

Şirket kârı 8,42 milyar dolar beklentinin üzerinde, 8,7 milyar dolar, hisse başına kârı da 0,65 dolar beklentinin üzerinde, 0,79 dolar oldu. 

ABD’de zincir mağaza satışlarını 12% artıran Starbucks için bu çeyrek dönemde öne çıkan uluslararası büyüme oldu. Uluslararası satışlarını 7% artıran şirket, özellikle Çin’de geçen yıl 29% düşüş gördükten sonra bu çeyrek dönemde 3% artış elde etti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance