Borsa Haberleri

Stablecoin Şirketi Circle Halka Arz Olacak

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Stablecoin Şirketi Circle Halka Arz Olacak

USDC isimli stablecoin’in arkasındaki şirket olarak bilinen Circle Internet Financial, halka arz başvurusu yaptığını açıkladı. 

Değeri dolara sabitlenen bir stablecoin olan USDC’yi ihraç ve kontrol eden şirket, halka arz başvurusunda satmayı planladığı hisse miktarını veya hisselerin kaç dolardan satılacağını belirtmedi. 

🧐 Küçük bir not: Stablecoin’ler, değeri dolar, emtia veya başka bir kripto varlığa sabitlenen kripto para birimleridir. Circle’ın USDC’si, Tether’den sonra ikinci en büyük stablecoin ve genel olarak yedinci en büyük kripto para birimidir. 

Şirket daha önce, özel amaçlı bir satın alma şirketi aracılığıyla halka açılmak üzere 2022’de yapılan bir anlaşmada 9 milyar dolar piyasa değerine sahip olduğunu söylemişti. Ancak bu anlaşma, Aralık 2022’de sona erdi. 

Circle CEO’su Jeremy Allaire o dönemde, önerilen işlemin “zaman aşımına uğramasından” dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtmiş ancak şirketin halka açılma planlarını rafa kaldırmadığını belirtmişti.

Stablecoin Şirketi Circle Halka Arz Olacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters