Spotify

Spotify Neden Yükseliyor?

June 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Spotify Neden Yükseliyor?

İsveçli müzik streaming devi Spotify (SPOT) hisseleri, müzik platformunun Temmuz 2024’ten itibaren ABD’deki premium hizmetinin fiyatlarını artıracağını açıklamasının ardından 6% değer kazandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, ABD’deki yeni aboneler için bireysel fiyatın ayda 10,99 dolardan 11,99 dolara çıkacağını söyledi. Şirket, daha yüksek fiyatın ürün özelliklerine “yatırım yapmasına ve yenilik yapmasına” izin vereceğini belirtti.

Spotify’ın ilk çeyrek sonuçları, Premium abonelerdeki yıllık 14%’lük büyümenin etkisiyle büyük ölçüde tahminlerle uyumlu oldu. Müzik platformu, bu performansın tüm bölgelerde yıllık bazda çift haneli büyümenin devam etmesini ve Family ve Duo planlarının güçlü performansını yansıttığını belirtti.

Family ve Duo planları da yeni zam sonrası artık sırasıyla 19,99 ve 16,99 dolar olarak fiyatlandırılacak. ABD’deki öğrenci abonelerden premium abonelik için 5,99 dolar ücret alınacak.

Spotify Neden Yükseliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha