Spotify

Spotify, Fiyatlarda Artışa Gitti

Temmuz 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Spotify, Fiyatlarda Artışa Gitti

Spotify (SPOT) ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede premium abonelik fiyatlarını artırdı. 

İsveç merkezli Spotify yaptığı açıklamada, şirketin faaliyete geçmesinden bu yana pazar ortamının “gelişmeye devam ettiğini” ve “yenilik yapmaya” devam edebilmek için dünya genelinde fiyatlarda değişikliğe gittiğini söyledi.

ABD’de premium abonelik fiyatı 9,99 dolardan 10,99 dolara çıkarken, premium ikili, premium aile ve premium öğrenci planları da 1 dolar artırılarak sırasıyla 14,99 dolar, 16,99 dolar ve 5,99 dolara yükseltildi.

Spotify ayrıca İsveç, İtalya, İngiltere gibi diğer ülkelerde de fiyatların artırılacağını söyledi.

Dünya çapında 200 milyondan fazla premium aboneye sahip şirketin geçen hafta müzik akışı pazarında Apple (AAPL), Amazon (AMZN) ve Google’ın (GOOG) YouTube Music’i ile daha fazla rekabet edebilmek için fiyatları artıracağı haberleri kulağımıza gelmişti.

Şirket ayrıca yılın ilerleyen dönemlerinde yüksek kaliteli ses özelliğine sahip yeni bir üst düzey abonelik sunmaya da hazırlanıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha