Spotify

Spotify, Daha Pahalı Bir Ücretlik Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

June 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Spotify, Daha Pahalı Bir Ücretlik Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

Spotify (SPOT), bu yılın sonlarına doğru en sıkı kullanıcıları için yeni ve daha pahalı bir plan sunmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, müzik streaming devinin mevcut kullanıcılar için bir eklenti olacak yeni planı, çalma listeleri oluşturmak ve şarkı kitaplıklarını yönetmek için daha iyi ses ve yeni araçlara erişim için ayda 5 dolar daha pahalı olacak.

Haber, şirketin pazarlama maliyetlerini dizginledikten sonra marjları artırmak için ABD’deki premium planlarının fiyatlarını yükseltmesinden bir hafta sonra geldi.

Yeni aboneliğin fiyatlandırmasının her kullanıcının temel planına göre değişeceği ancak ortalama 40%’lık bir artış beklendiği belirtilen haberde, bu aboneliğe geçen kullanıcıların Spotify’ın yüksek kaliteli (HiFi) ses hizmetine de erişebilecekleri belirtildi.

2021 yılında Spotify, belirli pazarlardaki premium abonelerin ses kalitelerini yükseltmelerine izin vermek için HiFi ses özelliğini duyurmuştu ancak habere göre kullanıma sunulması ertelendi.

Spotify, Daha Pahalı Bir Ücretlik Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters