Spotify

Spotify Bilançosu Beklentilerin Altında Kaldı

April 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Spotify Bilançosu Beklentilerin Altında Kaldı

Spotify (SPOT) yılın ilk çeyreğinde şimdiye kadarki en yüksek kullanıcı sayısına ulaşsa da şirketin reklam segmenti, gelirlerin beklenti altında kalmasına yol açtı. 

Popüler müzik dinleme platformunun aylık aktif kullanıcı sayısı, ilk çeyrekte yıllık bazda 22% artışla 515 milyona ulaştı. Spotify’a göre bu büyüme hem gelişmiş hem de gelişmekte olan piyasalardaki tüm yaş gruplarında izlendi. 

Spotify’ın bir önceki yılın aynı döneminde 25 milyar dolar olan serbest nakit akışı, bu yılın ilk çeyreğinde 63 milyon dolara yükseldi. 

Aynı dönemde 247,9 milyon dolar da zarar etti. Bir önceki yılın aynı çeyreğinde Spotify 144 milyon dolar kâr açıklamıştı. 

Spotify Bilançosu Beklentilerin Altında Kaldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Wall Street Journal