Borsa Haberleri

Spotify 3. Çeyrek Kazançlarını Açıkladı!

Ekim 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Spotify 3. Çeyrek Kazançlarını Açıkladı!

 ● Üçüncü çeyrek için analistlerin gelir beklentilerinin biraz üzerinde gelir açıklayan Spotify hisseleri, salı günü kapanış sonrası 7% değer kaybetti.

● Bir önceki yıla göre aylık aktif kullanıcı sayısında 20% artış elde eden Spotify, 456 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu.

Spotify ikinci çeyrek raporunda ayrıca, aylık yeni aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 17 milyon artmasını ve toplamda 450 milyon kullanıcıya ulaşmayı beklediklerini açıklamıştı.

● Ayrıca gelirin 3 milyar avroya (3 milyar dolara) çıkmasını ve çeyrek dönemde 194 milyon ücretli aboneye sahip olmayı beklediklerini bildirmişti.

● Reklam yatırımı yapmaya devam eden Spotify’ın reklam destekli geliri, bir önceki yıla göre 19% artarak toplam gelirin 13%’ünü oluşturdu. Şirket, en önemli büyüme etmeninin podcast’ler olduğunu açıkladı.

Spotify, podcast işlevini 2015 yılında sundu ve mevcut durumda platformda 4,7 milyondan fazla podcast yer alıyor.

● Şirket, eylül ayında ABD’deki dinleyicilerin 300 binden fazla sesli kitaba erişerek bu kitapları satın alabileceğini duyurmuştu. Bu hamle, şirketin sesli içerikler açısından “her şey dahil” bir platforma dönüşme adımının bir parçasıydı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti