Borsa Haberleri

Spot Bitcoin ETF’lerine 11 Gün Üst Üste Net Giriş

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Spot Bitcoin ETF’lerine 11 Gün Üst Üste Net Giriş

ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) dün günlük toplam 45,14 milyon dolar net giriş kaydederek, 11 günlük bir pozitif akış serisine imza attı. 

SoSoValue verilerine göre, BlackRock’ın IBIT’i 102,5 milyon dolarla Bitcoin ETF’leri arasındaki net girişlere öncülük etti. Bu sayede IBIT, net varlık değeri açısından 19,68 milyar dolarla en büyük spot Bitcoin ETF’i haline geldi ve Grayscale’in GBTC’sini geride bıraktı. 

Spot Bitcoin ETF’ine dönüştüğünden bu yana GBTC, 105 milyon doların üzerinde net çıkış gördüğü dün de dahil olmak üzere çoğunlukla çıkışlarla karşılaşıyor. Bugün itibariyle GBTC’nin net varlık değeri ise 19,65 milyar dolar seviyesinde. 

Diğer ETF’ler arasında Fidelity’nin FBTC’si 34,35 milyon dolarla ikinci en büyük net girişi kaydetti. Aynı zamanda, Ark Invest ve 21Shares, Bitwise, Invesco ve Galaxy Digital, Valkyrie ve WisdomTree’den diğer ETF’ler de tek haneli kazançlar gördü.

Toplamda 11 spot Bitcoin ETF’i, son 11 günde 2 milyar doların üzerinde net giriş görerek ocak ayından bu yana kümülatif toplam net girişleri 13,73 milyar dolara taşıdı.

Öte yandan toplam 1,3 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimlerinin belirleyicisi konumundaki Bitcoin, son 24 saatte yatay seyrederek TSİ 11.50’de 67 bin 800 dolar civarında seyretti. 

Spot Bitcoin ETF’lerine 11 Gün Üst Üste Net Giriş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Block, Coinmarketcap