BIST Şirket Haberleri

SPK’dan Deprem Nedeniyle Yeni İlke Kararları

SPK’dan Deprem Nedeniyle Yeni İlke Kararları
Google News Icon Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 06 Şubat 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe aldığını depo şartı uygulamasını kaldırdı.

SPK’nın bülteninde yer alan duyuruya göre, yatırımcılar tarafından satışa konu edilecek paylar için depo şartı uygulanması ve mülkiyetinde herhangi bir pay bulunan yatırımcıların, söz konusu kıymetlerin satışını sadece ilgili kıymetlerin bulunduğu yatırım kuruluşları üzerinden yapabilmesi düzenlemelerinin kaldırılmasına karar verildi.

Açığa satış işlem yasağı ve gün içinde açığa satış tuşuna basılmadan yapılan ve aynı gün içinde kapatılan pozisyonların da söz konusu yasak kapsamında olduğu hususunda yatırımcıların ve yatırım kuruluşlarının bilgilendirilmesi uygulamasının devam edeceği bildirildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Sermaye Piyasası Kurulu