BIST Şirket Haberleri

SPK, 6 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Haziran 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
SPK, 6 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bir şirketin tahsilli, bir şirketin bedelli ve dört şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Doğu Aras Enerji (ARASE)’nin 273%, İhlas Haber Ajansı (IHAAS)’nın 154%, Bossa Ticaret (BOSSA)’in 82,5%, Sarkuysan (SARKY)’ın 25% bedelsiz, Reysaş Lojistik (RYSAS)’in 100%’lük bedelli sermaye artırım başvurusunun onay sürecini tamamladığını duyurdu.

SPK, 6 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Doğu Aras Enerji, 67 milyon TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılamak üzere 243% oranında artırarak 250 milyon TL’ye çıkaracak.

İhlas Haber Ajansı, 64 milyon TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılamak üzere 154,68% oranında artırarak 163 milyon TL’ye çıkaracak.

Bossa, 356 milyon TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılamak üzere 82,5% oranında artırarak 650 milyon TL’ye çıkaracak.

Sarkuysan Elektrolitik, 400 milyon TL olan mevcut sermayesini kâr payından karşılamak üzere 25% oranında artırarak 500 milyon TL’ye çıkaracak.

Reysaş Lojistik, 250 milyon TL olan mevcut sermayesini 100% bedelli olacak şekilde 500 milyon TL’ye çıkaracak.

Otto Holding, 35 milyon TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 7,08 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini mevcut ortakların yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanması suretiyle artırılacak ve ihraç edilecek payların tamamı, halka arz edilmeksizin şirketin hakim ortağı Otto Capital Danışmanlık A.Ş.’ye tahsisli olarak satılacak.

Pay başına satış fiyatı, şirket tarafından yapılacak başvuruyu takiben Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde tespit edilecek.

Artırılacak nominal sermaye tutarı, ihraç edilecek payların toplam satış bedeli 70,23 milyon TL olacak şekilde, prosedür çerçevesinde belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak. SPK, şirketin pay satış fiyatının, prosedür dışında belirlenmesi ve sermaye artırımı sonucunda edineceği paylara satış yasağı getirilmemesi talebini olumsuz karşıladı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK